פארק נמלי ישראל

פארק נמלי ישראל - פארק התעשייה והלוגיסטיקה אשדוד

ברוכים הבאים לפארק נמלי ישראל.

חברת נמלי ישראל הקימה את פארק נמלי ישראל – פארק תעשייה ולוגיסטיקה חדש ומתקדם , הממוקם בעורף הצפוני של נמל אשדוד ובקרבת אתר ההקמה של נמל הדרום. הפארק החדש הוקם ברמה גבוהה של פיתוח ותכנון סביבתי והוא משתרע על שטח של כ- 680 דונמים במיקום אסטרטגי.
פארק התעשייה והלוגיסטיקה אשדוד עומד בשורה אחת עם פארקים לוגיסטיים מודרניים בענף הנמלים בעולם.

עד כה הבטיחו את מקומן בפארק שורה של חברות, בהן: פאלאס תעשיות, שהקימה בפארק מרלו"ג עבור איקאה, מילניום, פרידנזון, לוגיסטיקר, מסוף 207 , חברת ע.ע.ד, קשרי ים, חברות סטאר ועשוש. אלו הצטרפו לחברות אמקו ים ורותם, הממוקמות בעורף הצפוני טרם פיתוח הפארק.  מתחמים נוספים שווקו במכרז  לחברת מחצבות ורד ולמיזם משותף לחברות נובה-סם ישראל, נ.י. אשקלון וכלבו לחקלאי. עד כה שווקו כ- 340 דונם משטחי הפארק.

חברת נמלי ישראל, היא חברה ממשלתית המופקדת מטעם המדינה על פיתוח נמלי הים ועל הטיפול בנכסי המקרקעין במרחב הנמלים. פיתוח עורף נמל מודרני הינו אחד מפרויקטי הדגל של החברה, תנופת הפיתוח ובכללה הקמת פארק זה מבטאים את חזונה של החברה לשכלל ולהרחיב את תשתיות נמלי הים לקידום כלכלת ישראל ולשיפור רמת השירות ללקוחות הנמלים ולעוסקים בסחר חוץ. מרכזים לוגיסטיים מתקדמים המוקמים במעטפת הנמל מהווים מנוף כלכלי נוסף לעיר הנמל ולישובים סביבה ומוקד תעסוקה משמעותי.

לצפייה בסרטון

מרכז לוגיסטי מתקדם לפעילותכם העסקית

הפארק מיועד לחברות העוסקות בהפצה, לוגיסטיקה ואחסנה, ובמתן שירותים נמליים וכן למפעלי תעשייה ולעוסקים בסחר חוץ - יבואנים ויצואנים. מיקומו והיתרונות הייחודיים שמציע הפארק הלוגיסטי הופכים אותו למרכז לוגיסטי מתקדם ומיטבי לפעילותכם העיסקית.

מיקום אסטרטגי – ליד נמל אשדוד ונמל הדרום המוקם כעת

הפארק נבנה במיקום אסטרטגי – בעורף נמל אשדוד ובקרבה לנמל הדרום המוקם בימים אלה וכן בסמוך לצירי תחבורה ראשיים במרכז הארץ, בואכה תל-אביב-ירושלים- באר שבע. הפארק ממוקם בצמוד לכביש 41 – כביש הכניסה הראשי מכביש 4 לנמל אשדוד. בנוסף, בתכנון העתידי יחובר הפארק בכביש גישה צפוני ישירות לכביש 4 (בואכה ת"א-ב"ש-כביש 6).  חברת נמלי ישראל השלימה את הרחבת מקטע צפוני בכביש הרצל והרחבת הגשר מעל נחל לכיש, שהינו השלב הראשון בפרויקט עתיר השקעה לחיבור הגישה לכביש 4. ועדת השרים הסמיכה בדצמבר 2013 את החברה לקדם את תכנון השלבים הבאים של פרויקט הרצל - כביש הגישה לכביש 4.
פארק נמלי ישראל ממוקם ליד השער החדש והמודרני של נמל אשדוד, אותו הקימה חברת נמלי ישראל, ובצמוד למסוף רכבת המטענים החדש שהוקם בשיתוף פעולה עם רכבת ישראל.

פארק נמלי ישראל – הבנת צרכי הלקוח

פיתוח התשתיות בפארק נעשה על ידי חברת נמלי ישראל על בסיס לימוד והבנה של דרישות וצרכים של לקוחות פוטנציאלים ועל פי תוכנית מתאר מדוקדקת וקפדנית. מערכת הכבישים ודרכי הגישה, כמו גם מערכות התשתית, מתאפיינות ברמה גבוהה של תכנון וביצוע כשהדגש הוא על סביבת עבודה נוחה, בטיחותית ויעילה. הצרכים הייחודיים לפעילות הלוגיסטית והתעשייתית מקבלים מענה מיוחד- מערכת כבישי פנים, המתאימים לאופי ולצרכי השינוע באזור, תכנון מעגלי סיבוב רחבים ונוחים למשאיות ומובילים ועוד. חברת נמלי ישראל תפקח באופן שוטף על הפארק במטרה להבטיח את רמת התחזוקה והשירות במקום.

כל היתרונות העסקיים בפארק אחד

חברת נמלי ישראל מקצה את המגרשים בהליך של מכרז, לשימוש ארוך טווח. ההתקשרות עם היזמים, המתבססת על דמי שימוש שנתיים, מאפשרת את ההשקעה בליבת הפעילות העסקית, במקום ברכש המקרקעין, ובפיתוח המגרשים בהתאם לצרכים ולתכנון העסקי של כל חברה.  הסמיכות לנמל מקצרת את השרשרת הלוגיסטית ותורמת לחיסכון בזמן ובעלויות השינוע.
זאת ועוד, חברת נמלי ישראל מתעתדת להקים בבא הזמן, קומפלקס שירותים חיוניים בתחום הפארק ובו שירותים חיוניים ושירותים נילווים.

חזות אחידה וסביבה ירוקה

התכנון האדריכלי והסביבתי של הפארק מתייחס הן לשטחים הציבוריים והן למתחמים שישווקו על מנת להבטיח חזות אחידה ואסתטית בכל תחומי הפארק. בראיה זו , נקבעו קריטריונים ומפרטים מחייבים לפיתוח ולבניה במגרשים ע"י החברות. 
כחלק ממדיניות האחריות הסביבתית של חברת נמלי ישראל, נעשה פיתוח הפארק באוריינטציה סביבתית ירוקה. התכנון האדריכלי של השטחים הציבוריים בפארק כולל ריאות ירוקות של שדרות עצים ואזורי צמחייה לנוי ולצל. בהקמת הפארק נעשה שימוש בחומרים ממוחזרים.

למידע נוסף:

אנו עומדים לרשותכם במתן מידע נוסף על הפארק החדש ושיווק המגרשים. לקביעת פגישה ו/או סיור להצגת פארק נמלי ישראל. הינכם מוזמנים ליצור עימנו קשר:

חברת נמלי ישראל,חטיבת מקרקעין וניהול נכסים:
טלפון: 03-5657054/7027, דוא"ל: industrialpark@israports.co.il
כתובתנו: דרך מנחם בגין 74, תל-אביב 61201.

דף אינטרנטלצפייה בתמונות הפארק

עיריית אשדוד לשירות היזמים

מכתב ראש העיר אשדוד, דר' יחיאל לסרי:
"העיר אשדוד מתפתחת בהתאם לחזון ולאסטרטגיה שאימצנו למימוש יכולותיה הכלכליות ולהרחבת הבסיס התעסוקתי, תוך מתן דגש על יתרונותיה היחסיים בכל תחום. החלטת חברת נמלי ישראל לפתח פארק לתעשייה ולוגיסטיקה  בעורף הנמל היא החלטה חשובה לעיר ולמשק.

הפרויקט להקמת פארק נמלי ישראל הוא אחד הפרויקטים החשובים שיובילו את פיתוח העיר בשנים הקרובות, תוך מתן מענה איכותי לעוסקים בסחר חוץ ולמשתמשים בנמל."
עיריית אשדוד תגיש את מירב התמיכה והסיוע ליזמים שיבקשו לפתח עסקים באזור זה, באמצעות מתן שירות אישי בכל יחידות העירייה ותמריצים לשנים הראשונות להפעלת המיזמים. נציגתנו לעניין זה היא סמדר איצקוביץ , ראש מינהלת תעשייה. טלפון: 057-4867117 או דוא"ל ssmadar@ashdod.muni.il
הנחות מיוחדות בארנונה למיזמים חדשים מפורטות באתר העירייה, תחת הכותרת "צו הארנונה."