דב פרולינגר - ראש מערך תכנון אסטרטגי

 ​דב פרולינגר מופקד על תכנון אסטרטגי בחברת נמלי ישראל . פרולינגר עובד בחברת נמלי ישראל מיום הקמתה  ושימש כמ"מ סמנכ"ל לתכנון אסטרטגי וכראש יחידת  התכנון וקשרים בינלאומיים. במסגרת תפקידו הוא ריכז את הכנתה וקידומה של תוכנית האב האסטרטגית לפיתוח נמלי הים ל-50 השנים הבאות ומופקד כעת על תכנון הפיתוח העתידי של הנמלים.
במהלך 17 שנות עבודתו בחברה ולפניה ברשות הנמלים והרכבות, פרולינגר ריכז וקידם את התכנון של מיזמי תשתית וטכנולוגיה מרכזיים, בכלל זה - פרויקט קרונועים ברכבת ישראל, התכנון הפונקציונאלי של פרויקטי הפיתוח הגדולים - מסוף "איתן" בנמל אשדוד ומסוף "הכרמל" בנמל חיפה וכן פרויקט הקמת מתחמי השער החדשים לנמלי הים, פרויקט להטמעת ה- TOS – מערכת ממוחשבת לניהול מסופי מכולות ועוד.

לפני הצטרפותו לרשות הנמלים והרכבות שימש כתת-סגן הנשיא של ה- NYCTA , רשות התחבורה של ניו-יורק, שאחראית על פיתוח, תפעול ותחזוקה של התחבורה הציבורית בניו יורק - הרכבת התחתית ומערך האוטובוסים.

בעל תואר ראשון (BA) בכימיה וכלכלה מטעם Yeshiva University , ו- MBA עם התמחות בניהול ו-Post-MBA בניתוח מערכות מטעם ה - City University Baruch College, ניו יורק .