בתוך 3 ימים משתה חברת נמלי ישראל במבצע מורכב 18 מכולות, על תכולתן, באזור נמל אשדוד

כזכור, ב 9 בינואר דווח כי 26 מכולות נפלו מהאוניה "צים קונסטנצה" בנמל אשדוד, בעקבות הסערה הגדולה שפקדה את ישראל. חלק מהמכולות שקעו בקרקעית הים בעומק של עד 24 מטרים וחלקן נזרקו ע"י הגלים ונחתו על שוברי הגלים של נמל אשדוד ושל מעגן חברת חשמל הסמוך ונפרצו ע"י מכות הגלים. כתוצאה מכך תכולתן של חלק מהמכולות התפזרה על שובר הגלים.

מחברת נמלי ישראל נמסר כי היא פועלת בהמשך לפנייתו אליה של מנהל רשות הספנות והנמלים במשרד התחבורה, רח' יגאל מאור ונוכח המחלוקת המתמשכת בין חברת "צים" לחברת נמל אשדוד וחברות מעורבות אחרות באשר לאחריותן לאירוע, מחלוקת שבגינה טרם נמשו מהים ומאזור שוברי הגלים המכולות על מטענן.

שלמה ברימן, מנכ"ל החברה מסר כי חנ"י נכונה לסייע במטרה להבטיח את בטיחות השיט באזור נמל אשדוד ובנתיב הכניסה אליו, לדבריו, בסיום המבצע תפעל החברה להשית את מלוא העלויות על הגורמים האחראים לנפילת המכולות.

מהחברה נמסר כי ביצוע העבודות הוטל על הקבלן, חברת EDT, אשר העמידה לצורך המבצע 5 כלי שיט בהן דוברה נגררת עם מנוף בעל יכולת הרמה של 600 טון וצוות עובדים מקצועי בכלל זה צוללנים. בשבועות האחרונים בוצע מיפוי של מיקומן של מרבית המכולות, חלקן על שוברי הגלים וחלקן בים.

אורלי מלכה, 052-6226274