כ 1500 תלמידי בתי הספר היסודיים בחיפה ביקרו בנמל חיפה במסגרת התוכנית הקהילתית "עוגן לחיפה"

כ 1500 תלמידי כיתות ד', מ 28 בתי הספר היסודיים בחיפה ביקרו בנמל חיפה בחודשים האחרונים במסגרת התוכנית הקהילתית-חינוכית "עוגן לחיפה".

"עוגן לחיפה" הוא מיזם משותף לחברת נמלי ישראל והמועצה לישראל יפה,  המבוצע בשיתוף משרד החינוך עם מחלקת החינוך של עיריית חיפה וחברת נמל חיפה, ב- 28 בתי ספר יסודיים וב-4 חטיבות ביניים בעיר. המיזם, שפועל זו השנה השנייה, מקנה לתלמידים מושגי יסוד בתחום הסחר העולמי, ספנות, נמלים, שינוע סחורות ומוצרים. כמו כן תורם המיזם ללימוד ולהבנה של מהות המושג עיר-נמל , לתפקידן החשוב של ערי הנמל כרשת עולמית של ערים שמניעות את הכלכלה המודרנית ואת הסחר העולמי כולו, לתפקידו של הנמל  , לתרומתו ולהשפעתו על העיר בהיבטים שונים ועוד.

מיזם "עוגן לחיפה" משולב במסגרת תוכנית הלימוד "חיפה-עירי" בכיתות ד' ובחטיבות הביניים בחיפה והוא כולל סיור מודרך לתלמידים בנמל חיפה ופעילות חווייתית ייחודית שפיתחה המועצה לישראל יפה.

במסגרת הביקור בנמל חיפה, נחשפים התלמידים לתהליכי העבודה בנמל, למגוון האוניות ולסוגי הציוד והכלים המופעלים בנמל, לטכנולוגיות החדישות וכן לממשק של הנמל עם העיר.

הסיור כולל גם שייט בבריכת הנמל וביקור במעגנת "שביט". תלמידי חטיבות הביניים , הלוקחים חלק בתוכנית, עתידים לבקר בנמל חיפה לאחר חג הפסח.

צלם: ורהפטינג ונציאן
אורלי מלכה: 052-6226274