שלושה מתחמים לוגיסטיים בסמוך לנמלי חיפה ואשדוד מוצעים לשיווק ע"י חברת נמלי ישראל: מתחם בצת בחיפה ומתחמי אחסנה במסוף הפחם באשדוד ובעורף הדרומי של נמל אשדוד

חברת נמלי ישראל פרסמה בימים אלה מכרזים לשיווק של שלושה מתחמי אחסנה ולוגיסטיקה ושטחי אחסנה פתוחה, בסמוך לנמלי חיפה ואשדוד. שלושת המתחמים הם בעלי נגישות גבוהה לצירי תחבורה ראשיים.

בחיפה, מוצע במכרז מתחם בצת (לשעבר בסיס בצת) המשתרע על שטח של כ-85 דונם. המתחם כולל כ-20,000 מ"ר מבנים ומחסנים . מתחם בצת ממוקם אסטרטגית סמוך לשער נמל יפה ולמתחם משקף המכס. הקצאת השטח הינה לתקופה של כ-25 שנה. דמי ההרשאה השנתיים המינימאליים הנדרשים במכרז -43 ₪ למ"ר.

באשדוד, מציעה החברה שני מתחמים, האחד - שטח מפותח במתחם מגודר לאחסנה פתוחה בתחום מסוף הפחם- גודל השטח כ- 20.2 דונם. המתחם נהנה מסמיכות לשער נמל אשדוד, לפארק נמלי ישראל- פארק התעשייה והלוגיסטיקה החדש ולמתחם משקף המכס. הקצאת השטח הינה לתקופה של חמש שנים עם אופציית הארכה לחמש  שנים נוספות. 
דמי ההרשאה השנתיים המינימאליים הנדרשים במכרז -60 ₪ למ"ר.

המתחם השני באשדוד, ממוקם בעורף הדרומי של נמל אשדוד וכולל מחסן ושטחי אחסנה פתוחה . גודל השטח כ- 38.6 דונם, בכלל זה, שטח בנוי בהיקף של 10,424 מ"ר. מדובר במתחם מפותח ומגודר המשלב באופן אופטימלי שטחי אחסנה פתוחה ושטח בנוי. הקצאת המתחם הינה לתקופה של 10 שנים עם אופציית הארכה ל-5 שנים נוספות.
דמי ההרשאה השנתיים המינימאליים הנדרשים במכרז -75  ₪ למ"ר.

מחברת נמלי ישראל נמסר כי העלויות התפעוליות של העוסקים בסחר החוץ - תעשיינים, יבואנים ויצואנים, הינן מרכיב מרכזי בשיקולים העסקיים. "לפיכך יש יתרונות רבים למיקום מיטבי של המרלו"גים ומרכזי ההפצה, האחסנה והשינוע בסמיכות לנמלי הים" ציינו בחברה.

למידע: אורלי מלכה