חברת נמלי ישראל: הושלמה בחירת חברות הפעלה בינלאומיות לנמלים החדשים חברת TIL- Terminal Investment Limited SAמהולנד זכתה במכרז להפעלת נמל הדרום באשדוד

TIL - מחברות ההפעלה המובילות בתחום מפעילה 24 מסופי מכולות ברחבי העולם, מרביתם מסגרת JV עם מפעילות אחרות, אשר על פי דיווחי החברה שינעו בסה"כ כ-30 מיליון מכולות (TEU) בשנת 2014 .
במכרז להפעלת נמל הדרום באשדוד התמודדו 2 חברות- TIL  הזוכה, וקבוצה בהובלת EUROGATE מגרמניה.

מחברת נמלי ישראל נמסר עוד שתקופת ההפעלה היא לכ-25 שנה. הנמל החדש (הנבנה ע"י חברת PMEC  של צ'יינה הרבור)  יתחיל בפעילות במהלך שנת 2021. לפני כשבוע הודיעה חברת נמלי ישראל על זכייתה של חברת SIPG  מסין, במכרז להפעלת הנמל החדש בחיפה, נמל המפרץ (המוקם ע" החברות אשטרום ושפיר ).

שר התחבורה, ח"כ ישראל כ"ץ מסר כי "השלמנו היום מהלך מהחשובים לכלכלה הישראלית עם כניסתם של מפעילים בינלאומיים, מהשורה הראשונה, לענף הנמלים בישראל ופתיחתו לתחרות. הנמלים החדשים יביאו לתחרות והתייעלות בענף , ייצרו אלפי מקומות עבודה חדשים ויביאו להורדת יוקר המחייה לרווחת הציבור כולו. אני מודה לראש הממשלה, בנימין נתניהו ולשר האוצר לשעבר, יאיר לפיד על תמיכתם ועזרתם" אמר השר כ"ץ.

שלמה ברימן, מנכ"ל חברת נמלי ישראל מסר: חנ"י משלימה היום תקופה אינטנסיבית במהלכה השלימה את תכנונם של הנמלים החדשים ואישורם הסטטוטורי, את בחירת הקבלנים לבנייתם, והיום את מכרזי ההפעלה לנמלים החדשים. ישראל תצטרף למדינות בעולם ובאזור, בהן חברות שונות מפעילות באותו מרחב מסופים נמליים המתחרים על רמת השירות והמחיר, לטובת היצואנים, היבואנים והספנות. הוא הוסיף כי נמל הדרום יהווה מנוף כלכלי ומוקד תעסוקה חדש ומשמעותי לעיר אשדוד, לישובים סביבה ולאזור הדרום.

על פי המודל הנהוג במרבית הנמלים בעולם, חברת נמלי ישראל, הזרוע של המדינה לפיתוח נמלים מקימה את הנמלים החדשים באמצעות הקבלנים שזכו במכרזי ההקמה, בכלל זה הקמת שוברי גלים, רציפים, ועבודות חפירה ימית, ואילו המפעילים הבינלאומיים שנבחרו נדרשים לתכנן, לממן ולהקים את השטח התפעולי, כולל השלמת מערכות תשתית שונות (Service Infrastructure) כגון: חשמל, מים, תקשורת וכן הקמת מבנים תפעוליים שונים (Superstructure). כמו כן, אחראי המפעיל לרכש ולהתקנת הציוד התפעולי - מנופים, כלי רכב ייעודיים, מערכות ניהול ומידע  וציוד אחר הנדרש להפעלת נמל.

למידע: אורנה גוברניק, דוברת החברה:0505-515344.
אושר שימוש יח"צ - הדמיית נמל הדרום : HUE 3D Studio / חברת נמלי ישראל.