חברת נמלי ישראל: נחתם חוזה עם חברת Siwertell משבדיה לאספקת מדלה חדיש לפריקת גרעינים ברציף הממגורות בחיפה

חברת נמלי ישראל חתמה על חוזה עם חברת Siwertell משבדיה שזכתה במכרז בינלאומי לאספקת מדלה חדיש לפריקת גרעינים ברציף הממגורות בחיפה. עלות המדלה כ- 26 מיליון ₪.

מדובר במדלה מכני שמאפשר תפוקה מירבית של 1,200 טון לשעה, שיצויד במערכות לשמירה על הסביבה מפני אבק ורעש. מדלה זה יחליף מדלה מכני שפועל ברציף הממגורה כ-28 שנה.

כזכור, לפני כשלש שנים השלימה חברת נמלי ישראל את החלפתם של שני מדלים ישנים (משנות ה- 70) בשני מדלים פניאומאטיים מודרניים בעלי הספק פריקה מרבי של 600 טון לשעה כל אחד.

מהחברה נמסר כי רכש המדלה הוא חלק ממהלך עתיר השקעה שמבצעת החברה לשכלול ולחידוש מערך הפריקה בממגורות "דגון" במטרה להבטיח את יכולת הפריקה ברציף, ואת ייעול הליכי הפריקה למתן רמת שירות גבוהה. החברה מתכננת לבצע בהמשך שדרוג של מערכות נוספות בממגורות בכלל זה במערך מסירת הגרעינים ללקוחות, במערכי השינוע הפנימיים ובתחומי המחשוב והבקרה.

דרך ממגורות דגון בחיפה משונעים כ-75% מכלל יבוא הגרעינים למשק.  כ-3 מיליון טון גרעיני דגנים מיובאים לישראל מדי שנה דרך הממגורות, בהם גרעיני חיטה, תירס, סויה, שעורה ועוד. הדגנים נפרקים מהאניות באמצעות מדלים ומועברים במסועים למבנה הממגורות הסמוך ושם מאוחסנים לקראת מסירתם ליבואנים בעלי המטען, במשאיות או ברכבות מטען לכל רחבי הארץ.

יצויין שחברת נמלי ישראל מעודדת את יבואני הגרעינים למשוך את המטענים מהממגורה בשעות הלילה במקום בשעות היום העמוסות תחבורתית, ע"י הענקת תמריצים כספיים ליבואני הגרעינים הבאים לקבל את מטענם בשעות אלה.  זאת, במסגרת מיזם "לילה טוב"- מיזם ייחודי שנועד לקדם הסטה של תנועת המשאיות המובילות מכולות מהנמלים ואליהם משעות היום לשעות הלילה. המיזם הורחב באופן ייחודי גם ליבואני הגרעינים.

למידע: אורנה גוברניק, דוברת החברה 0505-515344