שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ והנהלת חברת נמלי ישראל פיתוח ונכסים פתחו את המסחר הבוקר לרגל הנפקת איגרות החוב בבורסה


הנהלת נמלי ישראל פיתוח ונכסים פתחו את המסחר הבוקר לרגל הנפקת איגרות החוב בבורסה. החברה גייסה כ-2.5 מיליארד שקל והצטרפה לחברות האג"ח הנסחרות בבורסה.
שוק איגרות החוב בבורסה הינו מהמפותחים בעולם, והבורסה נמצאת במקום השני בין הבורסות בעולם בגודל מחזורי המסחר באג"ח חברות. נכון להיום נסחרות בבורסה כ-630 סדרות אג"ח חברות בשווי כולל של כ- 380 מיליארד שקל.

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ אמר: "התחרות בנמלים באשדוד ובחיפה תניב תוצאה. גם כעת, העובדים ניסו ומנסים למנוע את התחרות אמרתי גם אז ואני אומר גם היום- זה לא יקרה.  אנחנו ממשיכים ברפורמה בכל העוצמה, וכמו שהתחייבתי אז מבלי שקל מקופת המדינה.
הנפקת אגרות החוב של נמלי ישראל בבורסה היום, מעבר להבעת אמון הציבור היא ההוכחה המשמעותית ביותר כי הרפורמה שנלחמתי אז להוציא לדרך עבור כלכלת ואזרחי ישראל הצליחה מעבר לכל הציפיות  ומהווה אבן דרך חשובה בהקמתם של שני הנמלים החדשים".

יעקב קוינט, מנהל רשות החברות הממשלתיות בירך על הגיוס המוצלח של חברת נמלי ישראל, ואמר כי "הוא מקווה לראות פרוייקטים תשתיתיים נוספים שיבוצעו במימון הציבור. שיתוף הציבור בחברות הממשלתיות הוא מהלך מצויין ואנו מברכים עליו."

שלמה ברימן, מנכ"ל חברת נמלי ישראל אמר: "חברת נמלי ישראל מציינת היום אירוע חשוב,  החברה השלימה לראשונה ובהצלחה רבה הנפקת אג"ח בהיקף של כ 2.5 מיליארד ₪. מימשנו מהלך חיוני ביותר במשימה להקמת הנמלים החדשים ופתיחת ענף הנמלים לתחרות ולהתייעלות לטובת המשק. כניסת החברות הממשלתיות לשוק ההון הישראלי מהווה נקודת ציון חשובה, נותנת גיוון מקורות ההשקעה של כספי החיסכון במשק, ותהיה לה תרומה רבה לכלכלת ישראל".

חני שטרית-בך, סמנכ"לית בכירה ומנהלת המחלקה הכלכלית בבורסה: "נמלי ישראל היא החברה הממשלתית השניה שהנפיקה איגרות חוב בשנת 2018. החברה גייסה בהנפקה באגרות חוב כ-2.5 מיליארד שקל ותצטרף למדדי התלבונד של הבורסה באמצע נובמבר. אני מקווה שלאחר שעשיתם את הצעד הראשון, תתרגלו להיותכם חברה החשופה לציבור המשקיעים, ותנצלו יתרון זה כדי לגייס בעתיד הקרוב הון בבורסה באמצעות הנפקת מניות ע"י מדינת ישראל ושבעקבותיכם תגענה חברות ממשלתיות נוספות. כך יוכל גם הציבור הישראלי להנות מהצלחת החברות הממשלתיות".