יו"ר חברת נמלי ישראל בכנס הספנות הישראלית: חברת נמלי ישראל נערכת לקליטת מחלקות הים במסגרת חברות בת מפעילי הנמלים החדשים מתקדמים עם היערכותם בשטח

עוזי יצחקי, יו"ר חברת נמלי ישראל אמר בכנס הספנות הישראלית: בשם חברת נמלי ישראל , חברי הדירקטוריון, ההנהלה והעובדים אני מביע את המחויבות של כולנו בפני ראשי ארגוני הכלכלה וסחר החוץ להמשיך ולשפר את השירות לכל הלקוחות.
יצחקי ציין כי חברת נמלי ישראל ממשיכה לבנות  במרץ את  שני נמלי הים החדשים. בחודשים האחרונים הסרנו חסמים מול עיריית חיפה ועיריית אשדוד ושיתוף הפעולה עימן מאפשרים לנו להתקדם ליעד. 
עוד אמר שהמפעילים הפרטיים משוויץ ומסין כבר מתארגנים בשטח ובחודשים הקרובים כבר תוצב התשתית וציוד ההפעלה.
יצחקי מסר שלצורך מתן שרותי מחלקות ים בשני המרחבים הנמליים החליט דירקטוריון החברה על הקמת שתי חברות בת ממשלתיות של חנ"י אשר יבצעו  את הפעילות באמצעות עובדי מחלקות הים שיועברו מחברות נמל חיפה ואשדוד . הסכם היסטורי נחתם לגבי מעבר עובדי חיפה. "אני מקווה שעד סוף חודש זה יהיה הסכם מעבר גם עם עובדי אשדוד. אנחנו מתחייבים להעניק את השירות לכל המפעילים באופן שיוויוני והוגן".
היבט נוסף בשיפור  השירות עליו עמד יצחקי נוגע לשדרוג מערכת המחשוב  לניהול סחר החוץ (תס"ק ים) ."מדובר במיזם סופר מאתגר הנוגע בטופ של הטכנולוגיה החדשה  ומהלך פורץ דרך בקנה מידה עולמי בנוגע לטיפול בשטר המטען . דיון סטטוס בנושא יתקיים במים הקרובים, ובכוונתנו להציג את המערכת החדשה  לכלל הלקוחות והמשתמשים.
יש עוד הרבה עדכונים וחדשות ואנו נדאג להביא לידיעתכם בתקופה הקרובה.
יצחקי חתם את דבריו באיחולים לכל הארגונים הכלכליים – לשכת הספנות אנשי התעשייה,  המסחר , הייצוא , הייבוא ולכל העוסקים בספנות ובנמלי הים בישראל שתהיה לכולם שנה טובה , פורייה , עסקים פורחים ,פרנסה וכמובן בריאות ואושר.