חברת נמלי ישראל יוצאת במכרז להפעלת חניון לכלי רכב פרטיים, עבור נוסעים מפליגים היוצאים מנמל חיפה

חברת נמלי ישראל יוצאת השבוע במכרז חדש להפעלת חניון רכב שיפעל בסמוך לטרמינל הנוסעים (שער 5), בנמל חיפה. חניון הרכב ישרת ציבור נוסעים מפליגים היוצאים מנמל חיפה. מדובר על חניון המשרת מאות אלפי מפליגים החולפים מדי שנה בטרמינל המשופץ והמרווח של נמל חיפה, היחיד בישראל המשמש ליציאת ישראלים ותיירים להפלגות בים התיכון, והמוביל בקבלת תיירים באוניות פאר המגיעות לארץ מכל רחבי העולם.

במסגרת המכרז, חברת נמלי ישראל מבקשת מהמשתתפים להציע את דמי ההרשאה החודשיים, כשמחיר המינימום עומד על 17,000 ₪ בתוספת מע"מ לחודש. הזוכים שיעמדו בתנאי המכרז, יקבלו הרשאה להפעלת החניון למשך תקופה של 3 שנים.

טרמינל הנוסעים של נמל חיפה משרת בשנים האחרונות עשרות אוניות תיירים, הנכנסים ויוצאים דרך השער הימי של מדינת ישראל. הטרמינל מציע לעוברים דרכו מגוון רב של שירותים: קפיטריות, חנויות פטורות ממכס ועוד, אליהם יתווסף החניון החדש במטרה להקל את ההגעה לארץ או היציאה ממנה.

שלמה ברימן, מנכ"ל חברת נמלי ישראל: "הפעלת החניון החדש בסמוך לטרמינל נמל חיפה מאפשרת לנוסעים המפליגים מישראל באוניות הפאר להשאיר את רכבם בסמוך לנמל, בחניון מסודר ומתופעל כחלק מחופשה ללא דאגות. זאת מתוך אמונה ותקווה כי ענף התיירות ישוב לפעול בסדר גודל מספר התיירים אליו התרגלנו בשנים האחרונות"