ישראל על מפת הנמלים העולמית: מנופי השער מהמתקדמים בעולם הגיעו לנמל הדרום

מחברים את ישראל – גם דרך הים. ביום ראשון הגיעו לנמל הדרום מנופי שער מתקדמים ביותר. מדובר במנופים של קבוצת TIL, אשר תפעיל את הנמל, והגיעו לראשונה לישראל. על פי החברה, גובהו של כל מנוף עומד על 26.5 מטר והרוחב הוא 27 מטר, ומשקלו של כל אחד הוא כ-150 טון. מנופי השער ישמשו להעברת והוצאת מכולות משטחי האחסנה שבנמל, לטעינה ליצוא לאוניות או למסירתן למשאיות לבית היבואן. כל מנוף יכול לאחסן 8 מכולות לרוחב ו-6 מכולות לגובה. במהלך השלב הראשון של התפעול, HCT תפעיל 30 מנופי שער, והשבוע הגיעו 8 הראשונים.

 

עוזי יצחקי, יו"ר חברת נמלי ישראל: "אנו מברכים על הגעתם של המנופים החדישים לנמל הדרום שמצטרפים לאלו שהגיעו לנמל המפרץ. מדובר בצעד נוסף וחשוב במסגרת הקמת הנמל החדש ופתיחתו הצפויה לפעילות בשנה הבאה. זהו חלק משמעותי במסגרת הרפורמה בנמלים, לשיפור רמת השירות לסחר החוץ".

 

נמל הדרום הוא בין מיזמי התשתית הגדולים בישראל אותו מוביל משרד התחבורה באמצעות חברת נמלי ישראל. הנמל החדש נועד לתת מענה לצרכי המשק בתחום הסחר הימי, גידול בממדי האניות שיוכלו לפקוד את הארץ ולחזק את כלכלת ישראל. עם הפעלתו הצפויה בשנה הבאה תחל תחרות בענף הנמלים לטובת שיפור וייעול השירות ליצואנים, יבואנים, תעשיינים ולציבור הרחב. שטח הנמל מתפרס על 640 דונם והוא יאפשר את פקידתן של אניות הענק החדישות והידידותיות לסביבה, אשר כיום אינן יכולות לפקוד את ישראל בשל גודלן, ובכך יוזיל את העלויות של שינוע הסחורות ויבטיח את המשך פיתוח וחיזוק התווך הימי של ישראל.