מנופי הגשר מהגדולים בעולם הגיעו לנמל המפרץ

צעד נוסף להשלמת הרפורמה בנמלים ופתיחתם לתחרות: ביום שישי האחרון הגיעו לנמל המפרץ מנופי הגשר מהגדולים ביותר בעולם. מדובר במנופים של חברת SIPG אשר תפעיל את הנמל, והגיעו לראשונה לישראל.

על פי החברה, כל מנוף מסוגל להרים שתי מכולות בגודל של 20 רגל בפעם אחת ובמשקל כולל של 60 טון. אורכה של זרוע הגשר בכל מנוף עומד על 72 מטר השווה לשטח של כ- 25 מכולות הנמצאות על ספינה אחת.

בנוסף לארבעת מנופי הגשר הגיעו גם שני מנופי ענק נוספים שישמשו לאחסון מכולות המיועדות ליצוא עד להעמסתן ומכולות שיובאו ארצה עד לפריקתן.

 

עוזי יצחקי, יו"ר חברת נמלי ישראל: "אנו מברכים על הגעתם של המנופים החדישים והגבוהים ביותר בעולם לנמל המפרץ. מדובר בצעד נוסף וחשוב במסגרת הקמת הנמל החדש ופתיחתו הצפויה לפעילות בשנה הבאה. זהו חלק משמעותי במסגרת הרפורמה בנמלים, לקראת הגברת התחרות וייעול השירותים בתחום".

 

נמל המפרץ הוא בין מיזמי התשתית הגדולים בישראל אותו מוביל משרד התחבורה באמצעות חברת נמלי ישראל. הנמל החדש נועד לתת מענה לצרכי המשק בתחום הסחר הימי, גידול בממדי האניות שיוכלו לפקוד את הארץ ולחיזוק כלכלת ישראל. עם הפעלתו הצפויה בשנה הבאה תחל תחרות בענף הנמלים לטובת שיפור וייעול השירות ליצואנים, יבואנים, תעשיינים ולציבור הרחב.

שטח הנמל מתפרס על 840 דונם והוא יאפשר את פקידתן של אניות הענק החדישות והידידותיות לסביבה, אשר כיום אינן יכולות לפקוד את ישראל בשל גודלן, ובכך יוזיל את העלויות של שינוע הסחורות ויבטיח את מזעור תלותה של ישראל בנמלים זרים באזור.